Tarihçe

      İlçemiz devlet hastanesi ilk olarak 1957  yılında sağlık merkezi olarak hizmet vermeye başlamışdaha sonra halk desteği ile 1992 yılında ek bina yapılarak 25 yataklı devlet hastanesi haline getirilmiştir.

      Mevcut binanın fiziki ve teknik yetersizliğini gidermek amacıyla Devlet Hastanemizin bahçesine 700 m2oturum alanlı ve 2100 m2kapalı alana sahip ek bina yapımına 2008  yılında başlamış ve 2010 yılı  Mart ayında binamız hizmete açılmıştır.

      Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza daha kaliteli , etkin ve çeşitli hizmetler verebilmesi amacıyla 1957   yılı yapımı eski binamız yıkılarak yerine 1999 m2kapalı alana sahip yeni bir bina yapılması için bakanlığımız nezdinde bulunulup ve 2013  yılı yatırım pragramına alınan bu binanın yapımı başlatılmıştır.Bu binamıza 2014 yılı Aralık ayında taşınarak yatak sayımızı 60 yatağa çıkartıp ,hemşerilerimize daha güzel bir Acil Serviste Hizmet vermeye başladık.

      Hızla büyüyen ve hizmet portföyünü her geçengün arttıran hastanemize yeni uzmanlık alanlarının katılması hedefimiz olup , vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çok büyük bir kısmının diğer ilçe ve illere gitmeden ilçemizde çözülmesi çalışmalarımız sürmektedir.